Pokemon GO Ayak İzleri ve Pokemon Bulma
Pokemon GO Ayak İzleri ve Pokemon Bulma by 13th July 2016

Pokemon GO Ayak izleri ile pokemon bulma konusu hız kazandı, Pokemon GO hakkında daha detaylı bilgi arar olduk. Pokemon GO’daki radar, oyundaki en iyi özelliklerden biri. Etrafınızda hangi pokemonların olduğunu ve hangilerini yakalamanız konusunda sizi yönlendiriyor.

Problem şu ki Pokemon GO, pokemon yakalama ve bulma konusunda bir açıklama yapmadı. Bu yazımızda Pokemon GO’da Pokemon Ayak İzleri ve Pokemon Bulma konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Güç sizinle olsun!

Pokemon Bulma ve Ayak İzleri, Radar Kullanarak Nasıl Takip Edilir?

Radar, ekranın sağ alt köşesinde ufak bir ikondur. Bu ikon ile radarı açarak etrafınızdaki pokemonların listesini görebilir ve ne kadar uzaklıkta olduğunuzu anlayabilirsiniz. Bu listede takip etmek istediğiniz her pokemon’un altında üç, iki ve bir ayak izi bulunur. Bu rakamlar takip etmek istediğiniz pokemona ne kadar yakın olduğunuzu gösterir. 3 Ayak izi bu pokemona uzak olduğunuz anlamına gelmektedir, 1 ayak izi var ise pokemon’a çok yakınsınız! PokeBall ‘u fırlatma zamanınız yaklaşmış olabilir.

pokemon go ayak izleri ile pokemon yakalama

Peki ayak izi yoksa? Radarda pokemon’un altında ayak izi görmüyorsanız, Bu pokemon’un üzerine tıklayarak, pokemon’u düelloya davet edebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Pokemon GO Radar Uyarısı

Sizi pokemon go ayak izleri konusunda uyarmalıyım. Pokemon GO ‘nun daha yeni bir oyun olduğunu ve henüz bir çok hatanın oyunda var olduğunu söylemeden geçemeyiz.

Pokemon go Ayak İzleri’nin, üç ayak izi olan pokemon’a doğru yürümeye başladığınızda azalması ve sıfırlanması gerekiyor. Ancak radar stabil ve düzgün çalışmadığından, Pokemon GO ‘yu kapatıp tekrar açtığınızda pokemonun radardan kaybolduğuna bile şahit olabilirsiniz.

Pokemon GO Ayak İzlerini Takibe Devam

Siz de bahsettiğim hata ile karşılaştıysanız şansınıza küsün, pokemon kaçtı! Uygulamayı tekrar açıp, yeni pokemon için yola düşüyoruz. Radardaki üç ayak izi olan pokemonu takibe alın ve izlemeye başlayın, üç ayak izi olan Pokemonları takip etmek en zorudur. Bir kaç denemeden sonra pokemon takip etmenin ve yakalamanın çok kolay olduğunu göreceksiniz.

Daha önce karakol  kapısında bulduğu pokemon’u yakalamak için çaba sarf eden ve gözaltına alınan arkadaşın haberini duymuşsunuzdur, heyecan aramayın arkadaşlar :). Hepimiz pokemon uzmanı olmak istiyoruz ancak tutuklanmaya değmez..

pokemon ayak izleri ile pokemon bulma

Pokemon go ayak izleri, pokemonu ararken kaybolduysa ters yöne dönerek yürümeye devam edin, ayak izinin tekrar belirdiğini göreceksiniz. Bulunduğunuz bu noktayı hatırlamaya çalışın ve sağ tarafa doğru yürümeye devam edin, ayak izlerinin sayısına göre pokemonun nerede olduğu hakkında fikir sahibi olacaksınız ve bu sanal oyunda kafamızda sanal bir haritalama işlemi yapmış olacağız.

Pokemon Ayak İzleri takibini bu şekilde yapabilir, ayak izlerinin sayısına göre bulunduğunuz bölgede koordinat çizerek pokemona ulaşabilirsiniz.

Tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum, şu an için radar hatalıdır ve pokemon ayak izleri takibi yaparken, ayak izlerinin azalmadığını – değişmediğini düşünüyorsanız kesinlikle oyunu komple kapatıp tekrar açarak oyunu tazelemenizi tavsiye ederim, Yüksek ihtimal pokemon çoktan tarih olmuştur.

Submit a Comment