Pokemon GO – Yakalayın, Savaşın Bilmek İstedikleriniz.

Pokemon GO iOs ve Android için hazır ve artık indirilebilir. Genç yaşlı tüm oyuncular dışarıya çıkıp favori Pokemon’unu yakalamaya başlayabilir.

Bu vahşi doğaya adım atmadan önce Pokemon GO hakkında taze bilgiye ihtiyacınız var ve birkaç özelliği hakkında öğrenmeniz gereken detayları anlatalım.

Pokemon GO Temelleri

Oyunu ilk açışınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz… Öncelikle karakterinizi seçip ona bir isim vermelisiniz daha sonra oyuna başlayacağınız Pokemon’u seçmeniz gerekiyor. Bulbasaur, Charmander veya Squirtle klasik Gen 1 pokemonlarından birini seçebilirsiniz.

İlk Pokemon’unuzu yakaladıktan sonra gerçek eğlence başlıyor, karakterinizin Google Maps arayüzü ile geliştirilmiş harita üzerinde yürüdüğünü göreceksiniz. Telefonunuzun GPS ‘i tam konumuzu saptayacaktır. Harita üzerinde bazı yönlendirmeler göreceksiniz, bu yönlendirmeler sizi PokeStops ve Gym‘lere yönlendirecek, ancak bu mekanlara girmeniz için bulunduğu noktaya yürümeniz gerekiyor, Pokemon GO ‘nun heyecanı ve gerçekliği işte burada sizlerle buluşacak.
pokemon-go-nasıl-oynanır

Çimlerin üzerinde gezindikçe Pokemon görebilir ve yakalamak için kılıcınızı çekebilirsiniz. Ekranınızın sağ alt köşesine bakarsanız, açılan menüde etrafınızdaki pokemonları görebilirsiniz.

Pokemon GO Ayak İzleri hakkında yazdığımız makalede, pokemon takip etme ve yakalama konusuna açıklık getirdik, gözatmanız gereken bir yazı.

Her pokemonun altında sıfır ila üç ayak izi olduğunu göreceksiniz. Sıfır pokemon’a yakın olduğunuz anlamına gelirken üç adım pokemon’dan baya uzak olduğunuz anlamına gelmektedir.

Pokemon GO Ayak İzleri

Pokemon eğiticileri gezdikçe tecrübe kazanacak, pokemon yakaladıkça seviyeleri yükselecektir.

Pokemon Yakalama

Pokemon GO’da pokemon yakalamak, pokemon oyunlarında gördüğümüz alıştığımız tarza pek benzemiyor. Party pokemon’unuzu güçlü olanı zayıflatmak için kullanmıyorsunuz. Pokemon yakalama yeteneğinizin bir kaç faktöre göre değişkenlik gösterdiğini belirtelim.

Pokemon‘un CP Seviyesi, kullandığınız Poke Ball, fırlatma tekniğiniz ve diğer faktörler bir pokemon’u yakalama konusunda oyunda öne çıkıyor.

Yeteneklerinizi kullanırken acele edin, yoksa Pokemon kaçabilir!
Pokemon CP Puanı nedir

Uzmanlaşmak isteyeceğiniz en önemli unsur sanırım fırlatma tekniğiniz olacak. Fırlatma açınız ve fırlatma gücünüz uzmanlaşma konusunda en dikkat edilecek unsurlar ve tabii ki Pokemon’u fırlattığınız top ile vurmalısınız.

Eğer AR mode açık ise, hedefteki pokemon’u telefonunuzun ekranına ortalamak durumundasınız. Telefonunuzu fırlatma işlemi sırasında tamamen sabit tutmalısınız. Daha basit bir pokemon yakalama deneyimi tercih ederseniz AR mode’u kapatabilirsiniz.

Pokemon GO ‘da pokemon’un nerede olduğunu gösteren yuvarlak işaretler göreceksiniz. Bu yuvarlağın en küçük olduğu an; bir pokemon’u yakalamak için PokeBall ‘nuzu fırlatmanın en doğru zamanıdır.

Farklı doğal ortamlar da yakalayacağınız Pokemon hakkında ipuçları vermekte, örneğin göl kenarları, kumsal gibi suya yakın bölgelerde Su Pokemon’u yakalayabilirsiniz. Ekranınızın alt köşesindeki özelliği kullanarak bölgede hangi pokemonların olduğunu görebilirsiniz.

Pokemon Özellikleri

Pokemon GO’da Pokemon yakalamak oldukça kolay aslında. Diyelim ki bir Pokemon yakaladınız, bu pokemon ‘un neler yapabileceğine bakalım. Bir Pokemon’un Command Points “CP” (Komut Puanı) o pokemon’un aslında ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir, Yüksek CP ‘e sahip Pokemonların bir savaşı kazanma olanağı daha fazladır.

Yakaladığınız aynı tür pokemonların CP puanlarının farklı olduğunu göreceksiniz, aklınızda olsun her pokemon eğitilmeli ve en yüksek CP değerine ulaşması sağlanmalıdır.
Pokemon GO - Pokemon Puanları

Seviye Atlama / Evrimleşme

Pokemon GO’da Pokemon’unuza seviye atlatmak isterseniz, Pokemon yakalarken kazandığınız Stardust’ı hibe etmeniz gerekiyor.

Evrimleşme sürecinde pokemon şekerlemelerine çok ihtiyaç duyacaksınız.

Submit a Comment